1/35 Bronco Land Wasser Schlepper

free counters

   1/35 Bronco Land Wasser Schlepper


Těsně  před Vánoci jsem se rozhodl začít se stavbou tohoto dobře vypadajícího modelu, který jsem si vybral z produkce Bronco models přes vyšší
cenu proti identickému kitu od Hobby boss. Bronco mi připadá mnohem lépe zpracováno, kit se skládá z více než 800 dílů, mnohdy velmi drobných,
z čehož zhruba 300 připadá na pásy. Kit obsahuje sadu leptů a nabízí možnost stavby ranné nebo pozdní verze LWS, rozdíly jsou ovšem nepatrné.
Tři nabízené kamufláže s příslušnými obtisky, ovšem hlavně verze posledního tříbarevného provedení by zasloužila lepší schématický obrázek.
Model je přesně odlitý, bez otřepů nebo viditelných otisků zanechaných průduchy a vyražeči formy, absolutně skvělé je detailní provedení interiéru,nýtování exteriéru a přesné provedení si zaslouží jen chválu. Jediná a myslím velká výtka patří absenci provazového nárazníku, který je nepotradatelný
pro vytvoření dokonalého modelu, každopádně je zde možnost dokoupit tento díl v resinu od několika výrobců, případně vytvořit svépomocí. Závěrem jen tolik, že tento model lze jedině doporučit.
 
Just before Christmas I am gonna start with this kit. The moulding of the kit is excellent and the details intricate. The hull tub has  hundreds of very small rivets, with a very detailed interior it should make an interesting model. Unfortunately  the rope bumpers is not provided in the kit, but there are some possible to get from aftermarket. In a few words, I just can  recommend this kit to everybody.
I have just started, all parts are cut off the sprues, cleaned up and ready for assembly

  

Dokončil jsem zhruba stavbu a chystám se stříknout postupně surfacerem. Z obrázků je dobře patrné, jak výtečně je tento model odlitý. Stále se ještě nemohu rozhodnout, kterou kamufláž použít, zda jen klasickou German Grey nebo tříbarevnou kamufláž z obalu modelu.                                                          

  

The main building has finished, and I am going to paint it with surfacer. The pictures show nice details of this precision kit. I have not decided yet, which camo I will use for my model, classical German Grey or that nice coloured disguise from the picture on the box.

 

Nastříkal jsem surfacerem a přes něj lehce preshading. Strávil jsem poměrně hodně času hledáním po internetu, snažil jsem se objevit nějaké obrázky interiéru, ale celkem marně, takže jsem velmi nerozhodný s barvením vnitřku, instrukce od Bronca jsou v tomto směru velmi skoupé. Rozhodil jsem několik dotazů v největších modelářských fórech na internetu a počkám několik dnů, jestli se něco neobjeví. Zatím ponechám vše v  lehce namodralém odstínu bílé a vypořádám se s palubní deskou. Víc weatheringu interiéru až před dokončením.

  

I have finished with surfacer and some preshading. Interior is painted white whith shade of light blue, but I am looking for some pictures of the details, to get painting inside done. After that more dust and dirt will be used. I am going to deal with the instrument panel now.

 

The painting of the interior finished like this, all details mounted, so I will have to deal with the exterior soon, probably I will choose three color camo from this kit box. Workable track is excellent one and its 300 pieces will keep me busy for a few hours.

  

Interiér je téměř hotov, po osazení kabiny a barvení nářadí, kotvy a dalších detailů přikročím ke stříkání exteriéru, pravděpodobně v tříbarevné kamufláži z obrázku na krabici modelu. Pásy jsou skvěle vyvedeny a 300 dílků mě zaměstná na pěkných pár hodin.

  

I have done second color of three colored camo, bluegray to go and german grey for wheels and chasis then.

And here it is, all the painting has finished, both tracks completed.  

  

Nastříkal jsem všechny tři odstíny kamufláže a šasi, oba pásy jsou složené, zbývá je stříknout a potom kosmetické úpravy celého modelu.

  

I have done some work on tracks, more dust and mud coming, I have also tried to aply rust from below. I will recieve some suplies in a few days, so I hope to get filters, mud and dust done soon.

  

Some suplies arrived today, and I have used them a bit for weathering. Some details are to be put on, then I will finish the final appearance.

  

Dnes mi přišly nějaké pigmenty a washe z Anglie, takže jsem s tím trochu pohnul. Zbývá dolepit nějaké drobnosti a potom dokončovací práce.

  

     

 

Some work done on rope bumpers, made from thin strings and painted primary coat. I have put it om already, but that will definitely need some weathering.

 

Vyrobil jsem provazový nárazník spletením provázků, nabarvil a usadil na LWS, bude to ale potřebovat nějakou patinu.

  

My job here is gonna be finished soon, the kit is almost done, just some small things to be checked. The final pictures will appear in Gallery next week.

   

Jsem téměř hotov, snad jen nějaké kosmetické drobnosti. Konečné obrázky se objeví v nejbližších dnech v Galerii

   

aktualizováno: 30.05.2013 11:06:04