About me

 

Welcome to my “ModelsKingdom”!
My name is Libor, I was born in 1967, in the CzechRepublic. In 2004 I moved to Ireland, where I have been living with my family since then.
When I was about 10 years old, I started with paper models from a magazine called ABC, and I can say that I was pretty good at it, so, I continued for a good few years. In that time I also built a few very simple plastic model kits, without any painting,  and I also focused on model trains. With a big help my friend Petr we  built 12 square meters of TT railway in my living room. A nice thing I must say! But before we finished, I got married, and I didn’t have further opportunity to continue. That was the end of the first part of my modelling life.
In 2007 I bought a model kit set as a Christmas gift for my son, and started to build them up. And, now I am again caught by building models. I am not a great modeller, just a learning one, so do not judge my work very harsh. However, I would say that I am getting better kit by kit.
On my site, there will be a short review of models I have bought. They can be seen in New Arrivals section. There will also be some pictures, my comments and some ideas for the kits I am presently working on, and all can be found in Building Now section. Finished models can be seen in the Gallery, with a short description and other information about them and of course a place for you to leave your rating. The Forum is also available. There may be more sections and news in the future. I promise to keep the site updated. Thanks to everyone for looking and I hope that the site will bring something to you too.

Vítejte v mém modelovém království!
Jmenuji se Libor, narozen 1967 v Čechách. Od roku 2004 žiji v Irsku i se svou rodinou, proto jsem se rozhodl pro dvoujazyčnou verzi svých stránek.
Když mi bylo asi deset let, začal jsem stavět papíráčky z časopisu ABC a řekl bych, že mi to docela šlo, každopádně jsem u nich setrval po několik let. Chtěl bych touto cestou hned poděkovat architektu Richardovi Vyškovskému, jehož modely ef jedniček, lunochodu a dalších mám dodnes v živé paměti. Ve stejné době jsem postavil i několik jednoduchých letadýlek z Kovozávodů Prostějov, ale jen tak, pěkně zapatlaných, když na to tak myslím, a o nějakém barvení nemohlo být řeči. Nakonec mě chytla modelová železnice, kdy jsme s mým kamarádem Petrem postavili rozsáhlé kolejiště TT skoro přes celý pokoj, alespoň v hrubé podobě, zato plně fukční, to byla paráda. Pak ale přišla rodina a koníček vzal za své. A tím vlastně skončila první éra mého modelářství.
K loňským Vánocům jsem koupil synovi komplet stavebnic k vylodění v Normandii, jednoduché věcičky, ale stavba mě tak chytla, že jsem si ujasnil, co bych chtěl, pořídil stříkací pistoli, barvy, další modely a všechny ty věcičky kolem, a dal jsem se do modelaření, které nyní žere všechen můj volný čas. Nějaké informace a rady jsem posbíral po internetu (díky panu Jakubu "Kubrt" Vilingrovi hlavně, čímž ho jistě potěším, protože jeho stránky tak plní to, kvůli čemu je tvoří), na většinu věcí se snažím přijít sám, zřejmě jako každý modelář. Přesto a proto prosím, abyste mé pokusy nehodnotili příliš tvrdě  
V sekci New arrivals jsou věci, které mám nakoupené nebo kupuji, vždy s krátkým juknutím na model. Do sekce Building now dám obrázky a postřehy z věcí, na kterých právě dělám, a ty se po jejich dokončení ocitnou v Gallerii spolu s krátkým zhodnocením z mé strany a s možností oznámkovat ten který model každým návštěvníkem (zde si dovolím znovu připomenout, že jsem skutečné batole ve velkém světě modelářství, proto jsem jsem známku 5 vynechal  Pak je zde samozřejmě Forum a nějaké to rozšíření jistě časem taky přijde. Každopádně budu držet mé stránky aktuální a každému děkuji za přízeň, že jste se sem mrkli anebo se dokonce vrátili, ale nakonec to třeba i někomu z vás aspoň trochu přinese.

 

 

 

 

 


aktualizováno: 30.05.2013 11:06:04