1/16 Tamiya German Kűbelwagen

free counters

 

1/16 Tamiya German Kűbelwagen type 82

Včera jsem se pustil do stavby této šestnáctky, na zahřátí před zahájením kompletace King Tigeru ve stejném měřítku. Jen krátce ke kitu, jedná se opět o skvěle provedený, čistě odlitý a výtečnými detaily ozdobený model, Tamiya zkrátka umí, čemuž ovšem odpovídají i vyšší ceny na trhu

Model je možné postavit v mnoha verzích, s plachtou shrnutou nebo nataženou, s okny i bez nich, s figurou řidiče a mnoha doplňky, od zbraní, přes granáty, různé brašny až k čutoře. K dispozici jsou čtyři různá barevná provedení s příslušnými obtisky. Návod je perfektně zpracovaný, s detailními popisky barvení každého dílu, prostě pohádka.

Yesterday I started building of this one, just to get right excited before start on King Tiger, the same scale. This kit is again well manufactured, clean moulding, perfect fit and fabulous details, Tamiya is very good in their job, and their prices are quiet high too.

The wagen can be built in diferent appearance, with windows or without them, hood down or up, with driver figure and many accessories, like guns, grenades, canteen atc. Four different painting schemes with all the decals. The instruction is just perfect, with exact pictures and painting guide for every single part.

Všechny díly začištěny a hrubá stavba téměř hotova. Rozdělil jsem si celek do několika kompletů podle toho, jak budou barveny, po nastříkání vše spojím dohromady. Nevím proč, ale tento způsob mi vyhovuje mnohem víc než dokončit celý model a pak ho jako celek barvit. Na motor přidám nějaké kabely a hadice, našel jsem slušnou řádku skutečných vozidel na internetu, takže tentokrát je čeho se držet.

   

All parts are cut off the sprues, cleaned up and mostly glued togethet. I am keeping them in small completed parts, which will be painted and then put together to make whole thing, this way seems to me much easier than to finish the building and paint it after that. In my way is not needed much masking and I do not mess already painted parts in different color. I will add more details, especially some wires and hoses to the engine and some else. Have found a lot pictures of real vehicles, which can guide me well this time.

  

Všechno je již zkompletováno, pokud to bylo možné, nyní je čas začít se surfacerem. Dokončeno a už jsem se pustil do stříkání základního odstínu.

 

Time has come to begin with surfacer. Now it is done already and I have started painting over the preshading.

  

Trochu jsem pohnul s motorem a dostříkal interiér i exteriér vozu. Zítra chci zesvětlit nějaké plochy, zkompletuju, co se dá, a v úterý, až budu mít volno, začnu s kamufláží.

  

Exterior and interior painted, some parts glued in. The engine is almost finished. I have done darker and lighter shades on the vehicle, and I hope to start with green camo on Tuesday

   

Picture of the engine from below, before it is covered.

 

Stínování je zhruba hotovo, doplním kryty, výfuky a sání, potom se dám do té zelené.

  

The green is on, and I am going to do fading with oils.

 

Stříkl jsem zelenou a dokončil zhruba motor i interiér. Některé další detaily doplním dnes a začnu olejový fading, potom nějaké washe a weathering po přelakování a aplikaci obtisků.

  

     

I have almost finished with filters and washes, and some weathering done as well. More work to be done on the hood, and I will paint the tools and driver´s figure then.

   

Zhruba jsem dodělal washe a filtry a nějaké pigmenty, ještě zbývá weathering na boudě a potom nabarvit figurku řidiče a nějaké příslušenství

  

aktualizováno: 30.05.2013 11:06:04